Zemin Titreşim Yalıtımı

Binaların ve mekanların daha kullanışlı olması için artan bir eğilim var. Bu nedenle tasarımcıların yeterli düzeyde gürültü ölçümü için zeminin ve yapının doğal frekans modlarının yanı sıra zeminin ve yapının doğal frekans modlarını da dikkate almaları çok önemlidir. Bu prensipten hareketle zemin titreşim yalıtımı elde edilir.Titreşimin azaltılması için titreşim kontrol önlemleri de çalışmaya dahil edilir ve havadaki titreşimin etkisi azaltılır. Bir yapının uygun bir şekilde tasarlanması ve dayanıklılığını sağlamak için gereken çelik veya betonun boyutunda ve ağırlığında artış yapmak gerekir. Ve bu çok yüksek maliyet gerektirir. Onun yerine titreşim veya akustik izolasyon için zemin titreşimi yalıtımı yapılarak, önlemlerin alınması genellikle çok daha düşük maliyetlidir. Titreşim kaynağında izole edildiği için akustik performans da yükselir.

Sinema Tiyatro Ve Konser Salonları Sinema, tiyatro ve konser salonlarında zemin titreşimi yalıtımı yapılması çok iyi sonuçlar verir. Bu konuda çalışan mühendislerimiz her şekil ve büyüklükteki salonlar için kapsamlı akustik zemin titreşim yalıtımı çözümleri yelpazesi tasarlamıştır. Çok katlı sinemalardan, butik sinemalara ve özel izleme odalarına kadar zemin titreşimi yalıtımı ile ses kaynağında tutulur.
Deneyimlerimizden her sinema, tiyatro ve konser salonunun benzersiz akustik bir profile sahip olduğu ve tek bir boyut ya da sistemin hepsine uymadığını biliyoruz. Bu nedenle bu tip bir çalışma yapılması için göz önünde bulundurulması gerekli özellikler

Oditoryum büyüklüğü şekli ve yeri
• Akustik işlev
• İzleyici kapasitesi
• Teknik özellikler
• Bütçe ve süre
• Bowling Salonlarında Akustik İzolasyon

Bowling salonları tipik olarak yüksek performanslı ses yalıtımı elemanı gerektirir. Bu da en iyi zemin titreşim yalıtımı ile sağlanır.Bowling salonunda zemin titreşim yalıtımı ile ağır darbe izolasyonu sağlanır. Zemin üzerine düşen bowling topu herhangi bir havadan gelen sesten çok daha düşük frekanslı bir titreşimi döşemeye aktardığından, havadan ses yalıtımı gerektiren uygulamalardan çok, zemindeki daha düşük frekansları yalıtmak gerekir. Laboratuvarlar Yüksek performanslı ses yalıtımı gerektiren ve buna bağlı olarak zemin titreşim yalıtımı yapılmasının uygun olduğu pek çok laboratuvar türü vardır.