Fiber Akustik Keçe Kumaş

Fiber Akustik Keçe Kumaş Modern bir görünüm ve tasarım cilasıyla fiber akustik keçe kumaş ticari ofisler, konutlar, sinema perdeleri, konferans salonları, seminer salonları, ekranlar, tavanlar, duvarlar, kayıt odaları, akustik paravanlar, akustik tavanlar, akustik odalar, ahşap asma tavanlar, delikli derzli ahşap panellerde istenen ses yalıtımı ve izolasyon için mükemmeldir. Keçe kumaş dokusu ortama yumuşak bir his verir ve mükemmel ses emme niteliği ile istenmeyen gürültüyü azaltarak kullanıldığı alanın akustiğini geliştirir. Akustik olarak doğru kumaşı seçmek, akustik panellerin etkinliğini arttırmak açısından çok önemlidir. Bazı kumaşlar, çeşitli sebepler nedeniyle akustik olarak daha iyi performans gösterir.

Önemli olan uygun bir kumaş tipinin seçilmesi ve emme çekirdeği gibi akustik panel ürünleri oluşturan diğer malzemelerle doğru biçimde kullanılmasıdır. Herhangi bir akustik panelin en ses emici elemanı, büyük ölçüde yarı-sert fiber-camdan oluşan emme çekirdeğidir. Keçe ise sesin bu çekirdek malzemeye aktarılmasını sağlayan çekici yüzdür.
Keçe Kumaş Özellikleri

Ses emici akustik paneller için doğru kumaşı seçerken, göz önünde bulundurulması gereken birkaç önemli faktör vardır.
Akustik kumaş seçerken en önemli temel faktörleri sıralarsak:
Şeffalık/ Hava Alıp Verme Yeteneği
Bu en önemli özelliktir. Eğer bu özellik yetersizse ses emme performansı önemli ölçüde azalır. Açık bir örgüye sahip olan ve nefes alabilen kumaşlar seçilmelidir. Akustik olarak şeffaf özellik gösteren kumaşlar, daha iyi sonuç verir.
İşlevsellik
Kumaş panel sistemlerinde sarkma veya dalgalanma sorununun ortaya çıkması istenmez. Bu yüzden keçe en uygun malzemedir.
Estetik

Günümüzde akustik panellerin odağı işlev ve estetik arasında denge kurulması isteniyor. Mimarlar ve tasarımcılar akustik problemleri çözmenin estetik açıdan hoş bir şekilde yapılabilmesi konusunda en uygun malzemenin keçe olduğu konusunda birleşiyorlar.
Bütün bu faktörler göz önüne alındığında akustik olarak en iyi sonuç veren malzeme keçe kumaştır.
Fiber Akustik Keçe kumaş herhangi bir odadaki ses kalitesini artırmak için tasarlamıştır. Fiber akustik keçe kumaş çoğu akustik tahrişi hafifletir ve genel olarak daha iyi bir akustik deneyimi teşvik eder.