Akustik Küpler

Akustik Küpler

Akustik küpler, büyük odalarda sesin yankılanmasını kontrol etmek için son derece uygundurlar. Yangına dayanıklı ve ses emici bir çözüm sunar. Mükemmel geniş bant ses emilimi sunan akustik küpler, mevcut servisler arasına kolayca monte edilir. Çok çeşitli renkleri mevcut olan çarpıcı tasarımlar, çeşitli desen ve ebatlar belirlenerek oluşturulabilir.
Formaldehit-melamin- sodyum bisülift kopolimerinden oluşan melamin köpüğü, yirmi yıldan uzun bir süredir borular ve kanallar için bir yalıtım malzemesi olarak kullanılmıştır ve mükemmel bir sicile sahiptir.
Stüdyolar, ses sahneleri ve auditoria gibi çok çeşitli alanlar için ses yalıtım malzemesi olarak aynı derecede etkileyici bir soy ağacı vardır. Akustik küplerde kullanılan melamin köpük, yangına dayanıklıdır.

Akustik Küplerin Avantajları

• Dinleme ortamını iyileştirmek için seslerin yankılanma sürelerini kısaltır.
• Sınıflarda kullanmak için mükemmeldir. Fonksiyonel ve çekicidir.
• Mükemmel geniş bantta ses emilimi vardır.
• Elyafsızdır
• Hacmine göre hafiftir.
• Kurulumu kolay ve pratiktir.
• İstenen şekilde üretilebilir.
Akustik küpler daha çok geniş odalar için idealdir. Üretim salonları, spor salonları, etkinlik merkezleri, spor salonları, ve atriyumlarda rahatlıkla kullanılabilir.
Farklı asma yüksekliklerine sahip farklı boyutlardaki akustik küplerin karışımı ile her seferinde tamamen yeni bir görünüm yaratılabilir. İstediğiniz gibi eğlenceli ve renkli tasarımlar oluşturabilirsiniz. Akustik küplerle sanatsal efektler oluşturabilirsiniz.

Akustik Küplerin Yerleştirilmesi

Akustik küpler L veya T şeklinde daha sessiz bölgeleri işaretlemek için ve/ veya akustik duvarlar oluşturmak üzere istiflenebilir. En iyi çözümü sağlayan düzenlemeyi oluşturmak kullanan kişiye bağlıdır.Büyük küpler, mükemmel akustik özelliklere sahip dekoratif bloklardır. Konferans odası düzenlemesi gibi akustik koşullardaki bir değişikliği karşılamak veya kafeteryada hazırlıksız bir brifing için tekrar tekar konumlandırılabilirler. Tamamen yeniden konumlandırılabilir ve anında sıcaklık ve rahatlık sağlarlar.
Akustik küpler o kadar hafiftir ki dikey kablolardan tavana asılabilirler. En basit şekilleri bile en zorlu akustik yankılanma problemleri için etkili çözümler sunar. Açık alanların yapılandırılması, günlük ortamların hayata geçirilmesi ve her türlü tavana kolayca adapte edilmesi nedeniyle hafif, güzel ve kullanışlı çözümler sağlar.