Akustik Piramit Sünger

Akustik Piramit Sünger; Sesler, her anımızda bizimledirler. Ağzımızdan çıkan sesler, taşıt sesleri, inşaat sesleri ve daha birçok ses sıralanabilir. Bu sesler içinde kendi huzurlu yaşam alanımızı oluşturmak, günümüzde neredeyse bir gereksinim halini almıştır. Bu da ses yalıtımı ile olanaklı hale gelir. Bazı sesler vardır ki onları dinlemekten hoşlanırız. Belki de mesleğimizin birer parçasıdırlar. İşte böyle zamanlarda da, ses dolaşımının en üstü düzeyde yankısız, akustik açıdan kusursuz olmasını isteriz. Ve bunu yaparken de, çevremizdekilere rahatsızlık vermekten kaçınırız. Elbette bunun da bir kolayı var. Akustik piramit süngerler, yan yana dizilmiş piramit görünümlü şekillerden oluşan levhalardır. Ses yalıtımı ve akustik düzenlemeler için çokça tercih edilmektedirler. Özellikle müzikle uğraşanlar için elzemdir, diyebiliriz. Akustik piramit süngerler, istediğiniz ses yalıtımını ve akustik düzenlemeyi ekonomik olarak gerçekleştiren ürünlerdir. Elverişli dokusu ve biçimsel yapısıyla, ilk akla gelen süngerlerden biridir.

Akustik piramit süngerler, düzenleme yapılacak alanda farklı bir etki yaratırlar.Akustik piramit sünger kullanımının iş yerinizde kötü bir görünüm yaratacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü akustik piramit süngerler farklı renk ve modellerle satışa sunulurlar. Bu süngerleri istediğiniz boyutta kestirebilir, yalıtım yapacağınız alan ile uyumlu renkleri tercih edebilirsiniz. Farklı renkler sipariş edip bunları kombin yapmak, özgün bir hava oluşturacaktır. Hem sesle ilgili düzenlemeleri yapıp gerekli önlemleri alabilir, hem de akustik piramit süngerlerle oluşturacağınız farklı tarzınızla öne çıkabilirsiniz. Yapacağınız işlem, birden fazla avantaj sağlayacaktır. Kütüphaneler, ofisler, reji odaları, ses kayıt stüdyoları, kafeler ve birçok farklı alanda bu süngerleri kullanabilirsiniz.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi, kaliteli malzeme kullanımı, sizi istenmeyen durumlara karşı koruyacaktır. Yanmaz malzeme tercih etmek, doğal felaketlere karşı önleyici olacaktır. Sessizlik ve doğru akustik başarınız için altın kelimelerse, piramit süngerler işinizi kolaylaştıracaktır. Doğru ürün tercihi için, firmaların web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Ürünlerin özelliklerini ve fotoğraflarını incelemek size fikir verecektir. Ayrıca aklınıza takılan sorulara, firma ile iletişime geçerek cevap bulabilirsiniz. İyi işçilik, deneyimli bir ekip ve doğru seçilmiş ürünlerle, sorunsuz bir yalıtım süreci yaşayabilirsiniz.

Yanmaz akustik piramit sünger, sahip olduğu yüksek yoğunluk değerleri sayesinde – 50dns KG/m3 > 100dns KG/m3 – orta ve yüksek frekanstaki sesin ve gürültünün yanında düşük frekanstaki ses ve gürültü üzerinde de etkili olmaktadır. Aleve maruz kaldıklarında eriyip akmazlar ve yapılarında bir değişiklik olmaz. Ortama zehirli gaz salmaz, küf tutmazlar. Farklı kalınlıklarda üretilebilirler.

Ürün ölçüleri: 3-3-4 (4cm), 4-4-5 (5cm) ve 5-5-7 (7cm) ölçülerinde plaka halinde üretilebilirler. Plaka ölçüleri 1 metre x 1 metre veya 1 metre x 2 metre yapılabilir. İç içe geçirilip plaka halinde paketlenebildiği için nakliye/sevkiyat maliyeti açısından %50’ye varan tasarruf sağlar.

Kullanım ve uygulama alanları:  Piramit Sünger nasıl uygulanır? Piramit sünger uygulaması, açık gözenekli olması, esnek yapısı ve yanmazlık özelliği ile başlıca havalandırma kanallarında, jeneratör ve kompresör odalarında, disko ve bar gibi toplu eğlence mekanlarında, atış poligonlarında,  ses yalıtımı ve akustik düzenleme amaçlı kullanılır. Kendinden yapışkanlı bantla ya da özel üretim yapıştırıcıları sayesinde düz zeminlere kolayca uygulanması mümkündür.