Melamin Sünger

Melamin Sünger Bir diğer adıyla basotect sünger olarakta bilinen melamin sünger, akustik süngerler arasında yer almaktadır. Açık gri ve beyaz renklere sahip olmasının yanı sıra melamin süngerlerin NRC değerleri de oldukça yüksektir. Melamin köpüğünden hazırlanan sünger düz ve piramit yüzeyli süngerdir. Orta ve yüksek frekanslı seslerin yutulması, çınlamanın minimum seviyelere indirilmesi gibi şeyler için melamin sünger kullanılmaktadır. Ses yalıtımının yanı sıra melamin süngerle ısı yalıtımı da sağlanmaktadır.

Melamin reçeli vasıtasıyla üretilen, sıcaklığa dayanabilen ve ses yutma özelliğiyle sıkça ses yalıtımında tercih edilen melamin sünger, düşük yoğunlukta olmaktadır. Basotect melamin süngerlerin çeşitleri düz panel şekliyle birlikte yumurta, piramit, labirent ve spesyal şekillerinde olmaktadır. Kısa süreli yangınlarda 290 C, uzun süreli yangınlardaysa 150 C’ye kadar dayanıklı olabilen melamin sünger, akustik amaçlı ses sönümleme için kullanılmaktadır. Özellikle otomotiv sektörü, film ve tekstil sektörlerinde kullanılma nedenlerinden biri de çekme kopma değerlerinin fazlasıyla düşük olmasıdır. Beyaz ve gri olmak üzere sipariş edilebilen melamin süngerin online satışı da mevcuttur.
Melamin Sünger Hakkında

Melamin köpüğü malzemesi bakteriyel olduğundan dolayı hastanelerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. ISO belgesi, yani ısıya karşı yüksek dayanıklılık göstermesi, I. sınıf malzemeden üretilmesiyle alakalıdır. Ses emmekle birlikte akustik düzenleme yapmaya da yardımcı olan sünger, bu yüzden tercih edilmektedir. Ortamda bulunan echo ve ses yankılanmasının önüne geçmek için tedbir olarak kullanılmaktadır. Üstün ses yutum katsayısına sahip olması melamin süngerin düşük yoğunlukta köpükten üretilmesiyle alakalıdır.


Basotect melamin süngerlerinin fiyatları genellikle malzeme yoğunluğu e kalınlığına göre değişkenlik göstermektedir. Kullanım alanları fazlasıyla geniş olan süngerin ses emici, akustik düzenleme özelliği ve ses soğurucu kabiliyeti, artı yanları olarak bilinmektedir. Küflenmemesi ve koku yapmaması da uzun süreli kullanıma uygun olduğunu göstermektedir.
Melamin sünger ofis, hastane, okul, stüdyo, radyo, televizyon ve toplantı salonları gibi birçok yerlerde tercih edilmektedir. Eğer evinizde mini müzik veya sinema odası oluşturmak istiyorsanız, melamin süngeri burada da kullanabilirsiniz. Uygulaması oldukça kolay olan süngerin kurulumu için ekstra bir ücret ödemeniz de gerekmez.