Akustik Yumurta Sünger

Günümüzde yüksek ses ve gürültü kaçınılmazdır. Yaşam kalabalık kentlerde hızlı bir şekilde akmakta ve modern yaşamın getirdiği karmaşa hepimizi içine almaktadır. Hepimiz zaman zaman biraz durmak ve sessizliğin içinde dinlenmek isteriz. Bazen de yaptığınız iş, ses yalıtımını zorunlu kılar. Dışarıdan gelen seslerin içeriye, içeriden çıkan seslerin de dışarıya gitmemesini isteriz. İşte akustik süngerler, bu noktada en büyük yardımcınızdır.

Akustik yumurta sünger, ses yalıtımında kullanılan akustik süngerlerden biridir. İsminden de anlaşılabileceği gibi, şekil olarak yumurta konulan karton kutulara benzerler. Genelde siyah renk üretilseler de, farklı renk seçenekleri de mevcuttur. Akustiğini düzenlemek istediğiniz iç mekânlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz dekoratif bir görünümü vardır. İhtiyacınız olan sessizliğe kavuşurken, odanızın şık görünümünü de tamamlayabilirsiniz. Yaşam alanlarınıza uyum sağlarlar. Akustik yumurta süngerler ses kayıt stüdyolarında, ofislerde, çağrı merkezlerinde, televizyon stüdyolarında, kütüphanelerde, düğün salonlarında kullanılırlar. Doğrudan veya yapısında değişiklikler yapılarak otomotiv, sanayi ve klima sektöründe de kullanılabilirler. Geniş bir yelpazede fayda sağlarlar.

Ses emiş gücü yüksek olan akustik yumurta süngerler, istediğiniz ölçülerde kolayca kesilir. Kendinden yapışkanlı modelleri tercih edebileceğiniz gibi, bu levha halinde kesilmiş süngerleri kendiniz de yapıştırabilirsiniz. Reçine bazlı yapıştırıcılar ile duvara monte edilirler. Ergonomik yapısıyla öne çıkan akustik yumurta süngerler, yankıyı önler ve çalıştığınız alanda performansı yükseltirler.
Akustik yumurta süngerler, poliüretan köpüklerden üretilir. Ses yalıtımı ve akustik düzenlemede tam verimlilik için, kaliteli malzeme kullanılması ile mümkündür. Ürünün ses iletkenliği, ses yutma katsayısı, kalınlığı bu noktada önem taşır. Yanmaz malzemeden üretilmiş olması ve ısı dayanıklılık seviyesi, sizi olası yangınlardan kurtaracaktır. Yanmaz akustik yumurta süngerler erimez ve ateşi iletmezler. Sizin de gözünüz arkada kalmaz. Doğru ses dolaşımı ile enerjinizden tasarruf sağlayabilir, gücünüzü yeni projeler için sarf edebilirsiniz. Özellikle müzik sektöründeyseniz ses yalıtımı ve doğru akustik, sizin için kaçınılmazdır. Farklı modeller ve ebatlardaki akustik yumurta süngerlere göz atabilir, yaptığınız iş için en uygun olan ürünü belirleyebilirsiniz. Deneyimli bir ekip ve profesyonel bir yardımla, siz de istediğiniz frekansta kalabilirsiniz.

Sahip olduğu yüksek yoğunluk değerleri sayesinde – 50dns KG/m3 > 100dns KG/m3 – orta ve yüksek frekanstaki sesin ve gürültünün yanında düşük frekanstaki ses ve gürültü üzerinde de etkili olmaktadır. Aleve maruz kaldıklarında eriyip akmazlar ve yapılarında bir değişiklik olmaz. Ortama zehirli gaz salmaz, küf tutmazlar. Farklı kalınlıklarda üretilebilirler.

Plaka ölçüleri 1 metre x 1 metre veya 1 metre x 2 metre yapılabilir. İç içe geçirilip plaka halinde paketlenebildiği için nakliye/sevkiyat maliyeti açısından %50’ye varan tasarruf sağlar.

Kullanım ve uygulama alanları:  Açık gözenekli olması, esnek yapısı ve yanmazlık özelliği ile başlıca havalandırma kanallarında, jeneratör ve kompresör odalarında, disko ve bar gibi toplu eğlence mekanlarında, atış poligonlarında,  ses yalıtımı ve akustik düzenleme amaçlı kullanılır. Kendinden yapışkanlı bantla ya da özel üretim yapıştırıcıları sayesinde düz zeminlere kolayca uygulanması mümkündür.