Tekne Motor İzolasyonu

Tekne Motor İzolasyonu Bir teknede zaman geçirdiyseniz, motor sesinin aşırı derecede yüksek olabileceğini bilirsiniz. Sadece bu değil teknenin doğal yapısı da ses kontrolü için elverişli değildir. Teknede motor gürültüsünün 110 desibele kadar ulaşabilmesine ek olarak, motorun teknenin metal çerçevesi tarafından yansıtılan etkisinden dolayı muazzam miktarda bir titreşim gürültüsü de olur.


Sonuç olarak teknenizdeki misafirlerin genellikle duyulmaları için bağırmaları gerekir, üstelik siz ve yolcularınız, farkında olmadan uzun vadeli işitme hasarı dahi yaşayabilirsiniz.
Tekne motor izolasyonu yapılması, tekne turlarının katılan herkes için çok daha keyifli ve arzu edilen bir deneyim olması sağlayabilir. Bir teknenin ses geçirmezliği için teknenin motorunun yanı sıra diğer kısımlarını da ses yalıtımı sağlayacak şekilde tasarlamak çok daha uygundur. Bu konu teknede gece uykusu açısından önemlidir.

Tekne Motor Ses Yalıtımında Kullanılan Ürünler

Tekne motor izolasyonu için genellikle kullanılan dört katmanlı kompozit, arabalar, ağır inşaat makineleri ve tekneler gibi yüksek gürültü üreten varlıkların, hem havadan hem de titreşimden kaynaklanan gürültü transferini etkin bir şekilde azaltmak için tasarlanmıştır.
Tekne motor izolasyonu için kullanılan malzeme maksimum dayanıklılık için çoklu bariyere ve köpük seviyesine sahip olmalıdır. Paket olarak genelde bir sıyır yapıştır desteği ile birlikte gelir, böylece kolayca yerleştirilebilir ve yerinde sabit kalır. Bu şekilde teknenizde güvenilir ve tutarlı bir gürültü koruması sağlanır. Bu ses yalıtım malzemesini tekne motorunun etrafına uyguladığınızda, sizin ve tekne yolcularınızın rahatlamanızı ve yolculuğun tadını çıkarmanız kolaylaşır.

Ses Geçirmez Bariyerler

Ses geçirmez bariyerlerde ses enerjisini ve titreşimini engellemek, nemlendirmek ve yansıtmak için kompozit vinil, köpük ya da cam elyafları kullanır. Genellikle esnektirler ve boruların etrafına, tekne kabinlerine ya da araç gövdeleri gibi geleneksel olmayan alanların içine monte etmelerini inanılmaz derecede kolaylaştıran bir sıyrılıp yapıştırılabilen, yapıştırıcıya sahiptirler.
Bu tür ürünlerin tekne motor izolasyonunda kullanılmasıyla kabin içindeki gürültü azalır, böylelikle siz ve misafirleriniz birlikte sohbetin keyfini çıkarırsınız. Motordan gelen gürültünün sizi rahatsız etmesini önlersiniz. Teknenizin ses kalitesi iyileşir, böylece başkaları tarafından da duyulmazsınız.