Ses Yalıtımı

SES YALITIMI UYGULAMALARI

Ses yalıtımı kayıt stüdyoları, sinema salonları, konser salonları vb. için gerekli kullanım koşullarını oluşturmak için jeneratörler, basınçlı tanklar, ısıtıcılar vb. gibi gürültülü ekipmanların yalıtılması yoluyla çevresel gürültünün azaltılması için oluşturulmuş bir uygulama setidir. Asıl amaç evleri okulları, işyerlerini ve diğer bina ortamlarını yüksek gürültünün zararlı etkilerinden korumak için yalıtım yapılmasıdır.
Temel olarak ses yalıtımı, gürültünün insanlar üzerindeki zararlı etkilerini en aza indirmek için alınması gereken bütün önlemleri kapsar. Gürültü farklı frekanslarda düzensiz şekilli istenmeyen sesler topluluğudur.

Ofis Ses Yalıtımı

İyi bir ofis akustiği, daha verimli çalışmanızı ve daha az yorulmanızı sağlar. Mekanları, hedeflenen amaçlar doğrultusunda en iyi akustiğe ulaştırmak görevimiz.

Sinema Salonu Akustik Tasarım

Sinema salonlarında ortamı istenmeyen seslerden arındırmak, oluşabilecek ses olaylarını engellemek için akustik paneller, kumaş kaplı paneller kullanılarak uygulama yapılır.

Toplantı Odası Ses Yalıtım

Toplantı salonu akustik tasarım yaptırarak mekana şık bir görünüm kazandırmanın yanında içerdeki akustik denge sayesinde daha kaliteli bir iletişim sağlanır.

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Açık ofis ses yalıtımı çalışma ortamlarının daha verimli hale getirilmesi için yapılan akustik düzenleme ve ses yalıtımı uygulamalarıdır.

Home Sinema Ses Yalıtımı

Ev sinema odası yalıtımı ses sistemlerinin çıkarmış olduğu gürültü ve yankıyı engellemek ayrıca ses geçişlerininde önüne geçmek için yapmaktayız.

Tiyatro Salonu Akustik Kaplama

Tiyatro salonu ses yalıtımı yapılırken bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise ortamın dekoratif gözükmesidir. Kalabalık ortamlar olduğundan dolayı ortam akustiğide gerekir.

Spor Salonu Ses Yalıtımı

Stüdyolar ses kayıt odaları ve müzik odaları ses yalıtımı ve akustik düzenlemelerin en önemli ve olması kesin olan uygulamalardandır.

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzikle ilgilenenler için veya çocuğunuzun müziğe olan ilgisinde komşuların hem rahatsız olmasını önlemek hem de odanın, akustik ses yalıtımının iyi olması gerekmektedir.

Konferans Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Konferans salonu akustik tasarım yaptırarak mekana şık bir görünüm kazandırmanın yanında içerdeki akustik denge sayesinde daha kaliteli bir iletişim sağlanır.

Çağrı Merkezi Akustik Ses Yalıtımı

Çağrı merkezlerinde bir çok kişi konuştuğundan ortamda gürültü ve ses karmaşası kaçılınmazdır.Bu gürültüyü ortadan kaldırmak için ses yalıtımı yapılmalıdır.

Restaurant Cafe Ses Yalıtımı

Restorant, cafe, bar gibi işletmelerde şüphesiz ses kirliliğinin yaşanmaması gerekmektedir. İnsanların yemeklerini yiyerek keyifli vakitlerler geçirebilmesi için ses yalıtımı önemlidir.

Zemin Titreşim Ses Yalıtımı

Atış poligonlarında ses yalıtımının yaplıma sebebi yüksek silah sesinin çevredeki insaları rahatsız etmemesi yüksek ses ve gürültüyü kesmek amacıyla ses yalıtımı yapılır.

Akustik düzenleme ve ses yalıtımı gürültü ile mücadelede kullanılan iki temel yöntemdir. Akustik düzenleme iç ortamdaki sesin yansıma süresini düzenler. Ses yalıtımı ile yapı elemanlarından iletilen gürültü azalır.

Gürültü artan ses seviyesine bağlı olarak sırayla davranış bozukluğu, düşük çalışma performansı, işitme bozukluğu, kulak çınlaması ve diğer bazı psikolojik sorunların oluşumu, sıkıntı hissi, öfke, zayıf konsantrasyon, uyku bozukluğu, kalp atışında değişimler, hızlandırılmış solunum, kafa içi basınç düşüşü baş ağrısı, kulak zarı patlaması gibi vahim sonuçlara kadar ulaşabilen hasarlara yol açabilir.
Ses yalıtımı ile bütün bu sorunların giderilmesi ile birlikte insanlarda çalışma performansı artar.Dikkat dağınıklığı önlenir. Odaklanma derinliği ve süresi artar.