Epdm Ağır Ses Bariyeri

Epdm Ağır Ses Bariyeri Bazı durumlarda, gürültüyü önlemek için, yüksek yoğunlukta bir yalıtım malzemesi kullanmak şarttır. İzolasyon bu şekilde mümkün olabilir. Epdm ağır ses bariyeri, bu durumlar için üretilmiştir. Bu ses bariyerinin, diğer süngerlere göre, daha yüksek performans gösterdiği söylenebilir. Darbelere, titreşimlere ve sese karşı çok büyük ölçüde koruma sağlarlar. Yoğunlukları, yüksek sayılarla ifade edilir. Ayrıca bu ağır ses bariyerleri, farklı süngerlerle de bir araya getirilip kullanılabilir. Önemli olan, ihtiyacın doğru olarak belirlenmesidir. Birden çok işleve sahip süngerin bir araya gelmesi, doğal olarak soruna karşı daha güçlü bir çözüm üretecektir. Örneğin ısı yalıtımı isteniyorsa ısıyı tutan bir sünger, akustiği düzenlemek için akustik bir sünger tercih edilerek bariyere eklenir ve ortaya farklı ihtiyaçlara cevap veren tek bir ürün çıkar.

Epdm ağır ses bariyerleri, gürültünün çok yüksek olduğu alanlarda tercih edilebilir. Süngerler arasında uygulandıklarında çok iyi bir akustik sağlayarak, gürültü önlemede çok başarılı olurlar. Yoğun seslerin anında kesilmesi isteniyorsa, kurşun bariyer kullanılabilir. Yine gürültünün desibeline göre, farklı bariyerler seçilebilir. Epdm ağır ses bariyerleri, değiştirilebilir yapısı ve farklı malzemeleri barındırabilmesi ile oldukça avantajlıdır.

Rulo halinde satıldıkları gibi, levhalar halinde de satışa sunulurlar. Epdm ağır ses bariyeri, birçok yönden kullanışlı bir üründür. Çünkü diğer akustik sünger çeşitleriyle birlikte kullanılabilmesi ve birden fazla özelliği barındırabilmesi, bu ürünü avantajlı kılar.

Asansörlerde ve makine dairelerinde çokça tercih edilirler. Epdm ağır ses bariyerinin kullanılıyor olması, büyük bir gürültünün önlenmek istediğine işaret eder. Dolayısıyla işçiliğin doğru yapılması ve sertifikalı ürün kullanılması, büyük önem taşır. Fiyatlandırma ise, ürünün kalınlığına, ağırlığına ve ses iletim sınıfına göre değişkenlik gösterir.
Epdm ağır ses bariyerleri, mühendislerin de tercihi olmaktadır. Çünkü gürültü problemine kesin bir çözüm getirir. Yalıtım yapılırken, iki levha birleştirilebilir, üst üste getirilip kullanılabilir. İstenmeyen durumlar, ürün özelliği değiştirilerek giderilebilir. Kurulumu kolay olduğundan, pratik bir üründür. Epdm ağır ses bariyeri sorunları giderecek düzeyde tasarlanıp montajı yapıldığında, işletmelere yalıtım maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlar.