Akustik Lamine Camlar

Akustik Lamine Camlar

Akustik lamine camlar, akustik cam ürünlerinde kullanılan ses yalıtımlı camladır. Birbirine bağlanmış iki veya daha fazla cam tabakasından veya bir ya da daha fazla akustik Polivinil butil ara tabakadan oluşan akustik lamine bir güvenlik camı olarak da tanımlanabilir.
Nerden kaynaklanırsa kaynaklansın, demiryollarından, uçaklardan ya da fabrikalardan kaynaklanan gürültü her yerdedir ve zararlıdır. Gelecekteki trend araştırması ise, genel olarak trafik ve gürültünün azalmayacağı tam tersine daha da kötüye gideceğini gösteriyor.
Dikkatli ve iyice düşünülmüş bir cam seçimi gürültü seviyesini düşürmede ve gürültü yalıtımı gereksinimini karşılamada çok önemli olabilir.
Akustik Lamine Camlar Ve Çalışma Prensibi

Akustik lamine camlar kullanılarak maksimum düzeyde ses yalıtımı sağlanır. Akustik lamine camlar gürültüyü şu şekilde kontrol eder:
Akustik lamine camlar gürültüyü kaynağına doğru geri yansıtır ve gürültü enerjisini bir miktar emer. Camın ses yalıtımının daha iyi hale getirilmesi için; camın kalınlığı arttırılabilir, tek başına kullanılması yerine çift bir lamine cam uygulaması yapılabilir (Camlar arasındaki bölme yalıtımı arttırır. Bölme genişledikçe yalıtım daha iyi olur.)
İstenilen akustik performans, istenen spesifik ses yalıtımına bağlı olarak, çeşitli ürün kombinasyonları tasarlanması ile elde edilebilir. Firmamızın sizlere sunduğu ürün yelpazemiz ile 50 desibelden daha fazla ses yalıtımı seviyesine ulaşılabilir.

Akustik Lamine Camlar Ve Avantajları

• Dış ortam gürültü seviyesi azaltılarak, iç mekan sessiz bir ortamın seviyesine düşürülebilir ve böylece bireyler için yaşam kalitesi iyileştirilir.
• Gürültü kirliliğinin fizyolojik ve psikolojik yönlerini azaltır.
• Kazara çarpma sonucu yaralanma riskini minimuma indirir.
• Genel bütünlük korunur ve cam kırılsa dahi hırsızlık saldırısı vb. durumlarda koruyucu bir engel olarak görev yapmaya devam eder.
•Dayanıklıdır. Tuğla, çekiç ve benzeri ağır nesnelerden tekrarlanan darbeler alabilir.
•UV ışınlarına karşı çok yüksek düzeyde koruma sağlar (UV ışınlarını % 99 ‘undan fazlası engellenir) Bu nedenle solma vb. etkileri azaltmaya yardımcı olur.

Konu ile ilgili merak ettiğiniz bütün detaylar in lütfen iletişim adresimizden bize ulaşın ve gerekli bilgiyi alın.